O NAS

Jesteśmy palarnią kawy z segmentu specialty, działającą we Wrocławiu. Wypalamy kawę od 2017 roku, kładąc szczególny nacisk na jakość ziarna i jego sezonowość. W Fidze znajdziecie krótkie serie kaw, ponieważ chcemy, abyście razem z nami mogli ciągle poznawać nowe smaki. Jednocześnie mamy dostępnych kilka rodzajów kawy jasno wypalanej głównie pod metody alternatywne oraz jedną stałą kawę - Brazylię Monte Carmelo, dostępną w dwóch profilach - pod espresso i kawy mleczne oraz pod przelewy. W naszej ofercie znajdziecie również naszą sezonową zmienną mieszankę Tutti Frutti, w opcjach pod espresso i filtry, w której łączymy klasyczną Brazylię z bardziej owocowymi kawami.

Naszą ekipę tworzą: Filip - właściciel i head roster, roasterki Magda i Kasia, Justyna - opiekunka klientów B2B i projektów specjalnych, Adam - najszybszy dostawca kawy. Wspierają nas również baristki i bariści z naszej kawiarni Cafe Targowa.

 

 

Od pop-up’u do palarni

Pomysłodawcą, założycielem, head roadsterem i głównodowodzącym w Fidze jest Filip Kucharczyk. Zaczynał jako barista z kawowym pop-up’em na różnych wrocławskich eventach, a w 2012 roku otworzył Cafe Targowa, która dalej prężnie działa we wrocławskiej Hali Targowej. Tam doskonalił swój warsztat oraz kultywował pasję do kawy. Wraz ze zdobywaniem wiedzy oraz doświadczenia, zaczął brać udział w zawodach dla baristów. Filip jest finalistą Mistrzostw Polski Brewers Cup, uczestnikiem Mistrzostw Polski Baristów, a przede wszystkim Mistrzem Polski oraz Mistrzem Świata w parzeniu kawy Aeropressem - World Aeropress Champion.

Filip aktywnie bierze udział w szerzeniu kultury kawy Specialty prowadząc warsztaty, degustacje czy konsultacje. Dużo podróżuje sędziując polskie i międzynarodowe zawody.

Po inspirujących wyprawach po kolumbijskich plantacjach kawy, w 2016 r. Filip zaczął coraz bardziej interesować się wypalaniem kawy oraz poszerzaniem wiedzy na ten temat, co doprowadziło do powstania palarni Figa Coffee w 2017 r.

 

Kawa dla każdego

Nasza kawa jest dostępna dla klientów indywidualnych - w naszym sklepie internetowym www.figacoffee.pl, w innych sklepach z kawą oraz w naszej wrocławskiej kawiarni Cafe Targowa, która przyciąga lokalnych smakoszy.

Dostarczamy również kawy do gastronomii, gdzie jest zarówno używana do napojów, jak i dostępna w paczkach. Zaopatrujemy także z powodzeniem firmy i biura, które chcą mieć pyszną kawę u siebie.

 

 

Co poza tym?

Nie tylko wypalamy i dostarczamy kawę, ale też chętnie dzielimy się wiedzą na jej temat - szkolimy w zakresie wiedzy o kawie i z jej przyrządzania, organizujemy treningi baristów, warsztaty z technik parzenia oraz cuppingi, czyli porównawcze testowanie wielu kaw.

W razie potrzeby pomagamy także przy wyborze i zakupie wyposażenia – ekspresu, młynka czy innych niezbędnych sprzętów. Chętnie przygotujemy listę rekomendacji lub sprzedamy Wam sprzęty bezpośrednio. Możemy pomóc przy projektowaniu baru, dobraniu sprzętu do profilu lokalu, serwisowaniu maszyn, układaniu menu i tworzeniu receptur kaw i drinków kawowych. Zapewniamy także kawową obsługę eventów i konferencji.

Jesteśmy otwarci na podejmowanie nowych współprac, więc jeśli myślisz, że moglibyśmy działać razem, napisz do nas na kontakt@figacoffee.pldo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl